Το DermaClear μπορεί να αποτελέσει μέρος της τακτικής ρουτίνας ομορφιάς σας εάν βρίσκετε τις θεραπείες καλλυντικής υγιεινής προσώπου άβολες ή ακόμα και επώδυνες, αλλά και όταν θέλετε να λάμψετε σε ειδικές περιστάσεις.
Το DermaClear είναι μια συσκευή της εταιρείας Alma που επιτρέπει τον καθαρισμό και την ενυδάτωση του προσώπου σε μία μόνο θεραπεία.
Το DermaClear της Alma χρησιμοποιεί τεχνολογία με 3 βασικούς τρόπους λειτουργίας:
1. Απολέπιση (πίλινγκ)
2. Καθαρισμός
3. Ενυδάτωση
Η περιποίηση προσώπου με DermaClear επιτυγχάνει καθαρισμό πόρων, αφαίρεση μαύρων στιγμάτων, αποβολή νεκρών κυττάρων του δέρματος, ενυδάτωση και αποτοξίνωση με ειδικά κοκτέιλ. Ακολουθεί αναζωογόνηση και ανόρθωση του προσώπου, προάγοντας καλύτερο όγκο προσώπου και πιο φρέσκο, υγιές δέρμα προσώπου.
Πλεονεκτήματα του DERMA CLEAR
Ανοίγει τους πόρους και επιτρέπει την απελευθέρωση των φυσικών ελαίων και λιπών του δέρματος.
Αφαιρεί όλους τους ρύπους από την επιφανειακή στιβάδα του δέρματος.
Επιταχύνει τη διαδικασία ανανέωσης του δέρματος, κάνοντας το δέρμα πιο λείο.
Ενισχύει την υφή και τον όγκο του δέρματος.
Ελαχιστοποιεί τις ρυτίδες.
Βελτιώνει την απορρόφηση του ορού και την απορρόφηση του προϊόντος ενυδάτωσης.
Το Derma Clear συνιστάται για:
● Νεαρά κορίτσια, που έχουν φρέσκο και σφιχτό δέρμα, για να διατηρήσουν και να διατηρήσουν τον τόνο, την υφή και τον όγκο του δέρματος.
● Μεσήλικες, όπου η σύσταση είναι να χρησιμοποιούν τη θεραπεία DermaClear λίγο πριν από άλλες θεραπείες αντιγήρανσης (υαλουρονικά fillers, botox, μεσοθεραπεία…) για καλύτερα και πιο γρήγορα αποτελέσματα.
● Απαραίτητη θεραπεία πριν από άλλες αισθητικές επεμβάσεις.
● Άντρες που δεν θέλουν να νιώθουν πόνο κατά την αφαίρεση των μαύρων στιγμάτων, με στόχο ένα καθαρό και περιποιημένο πρόσωπο.
Περιποίηση προσώπου με Derma Clear
Επεξήγηση ανά φάσεις
In the first phase, EXFOLIATION
In the second phase, CLEANSE
In the third phase, HYDRATE
Η διαδικασία μπορεί να προσαρμοστεί σε συγκεκριμένες καταστάσεις του ασθενούς, όπως ακμή, προετοιμασία για άλλες διαδικασίες αντιγήρανσης ή μελάγχρωση.
Σχετικά με τη συσκευή
Αυτή η επαναστατική συσκευή, που χρησιμοποιεί εξαρτήματα σιλικόνης, λειτουργεί με βάση την αρχή του κενού, εκτελώντας περιστροφικές κινήσεις και επιτυγχάνοντας ένα αποτέλεσμα αναρρόφησης που εγγυάται την απομάκρυνση των νεκρών κυττάρων από την επιφανειακή στιβάδα του δέρματος, τον καθαρισμό των πόρων από το σμήγμα και τα μαύρα στίγματα και στη συνέχεια υπονοώντας ορούς για ενυδάτωση και αποτοξίνωση στα βαθύτερα στρώματα του δέρματος.
Συχνές Ερωτήσεις
Unlike a traditional hygiene treatment, the DERMA CLEAR treatment is performed using silicone attachments with a gentle vacuum, so skin redness is short-lived. The treatment concludes with the GENOSYS soothing and nourishing mask, after which you'll leave the office with a refreshed, clean, and invigorated face, without any irritation or redness.
The DERMA CLEAR device treatment itself takes 30 minutes, but there is a preparation procedure for the face, as well as a post-procedural mask and facial massage, so you'll need to set aside an hour and 15 minutes for the entire treatment.
Considering that the DERMA CLEAR treatment falls under completely non-invasive treatments, you can do it as many times as you want, and our recommendation is a minimum of 2 times a year.